سرویس لجستیک ایزی سلر
لجستیک و فول فیلمنت

آشنایی با مفهوم لجستیک (مدیریت چرخه تامین)

مدیریت انبار داری و حمل و نقل می تواند کار چالش برانگیزی باشد بخصوص اگر تجربه اول شما در فروش اینترنتی است. از لیست موجودی‌ها و هزینه انبار داری گرفته تا امور مشتریان و جلب رضایت آنها، همگی نیازمند توجه ویژه شما هستند. به همین دلیل بسیاری از فروشندگان فروشگاه های اینترنتی ترجیح می‌دهند تا با مجموعه‌های ارائه دهنده خدمات حمل و نقل و انبار داری همکاری کنند و از خدمات آنها بهره‌مند شوند.

انبارداری و لجستیک چیست؟

انبارداری و لجستیک بخشی از زنجیره تامین است که شامل: ارسال محموله‌ها و سفارش‌ مشتریان، نگهداری از کالاهای موجود در انبار، بسته بندی و تحویل بموقع سفارش می باشد.

 

افزایش درآمد با برون سپاری حمل و نقل و انبار داری

برای برون سپاری انبارداری و لجستیک، با مجموعه‌ای شریک شوید که برای تجارت شما امتیازی ارزشمند محسوب شود. مجموعه انبارداری و لجستیک دیگر نمی تواند هزینه اضافی برای کسب و کار شما باشد بلکه برخلاف آن با استفاده بهینه از وسایل حمل و نقل، افزایش میانگین میزان سفارش و ایجاد زمینه خرید مجدد مشتریان باعث افزایش فروش و درآمد بیشتر شود.

 

حمل و نقل سریع

مشتری‌ها ارسال سریع می‌خواهند و فقط یک شرکت لجستیک خوب این خواسته را عملی می‌کند. کار کردن با یک مجموعه ارائه دهنده خدمات حمل و نقل که انبارهای متعددی دارد کمک میکند تا سفارش مشتری ها در هر مکانی که هستند بسرعت به دستشان برسد.

به کمک مجموعه لجستیک نه تنها سفارشات با سرعت بیشتری به مقصد خود میرسند بلکه هزینه ارسال هم به طرز چشم گیری کاهش می‌یابد. یک مجموعه لجستیک حرفه ای زمان ارسال را به حدود 1 روز کاهش می‌دهد و در عین حال در هزینه‌های شما صرفه جویی هم می‌کند.

 

کاهش خطا در پردازش کالا

وقتی شما خودتان سفارش ها را آماده کنید احتمال اشتباه بالا می‌رود. خطاهایی مانند بسته بندی اشتباه کالا، الصاق لیبل نادرست و غیره. برای دقیق‌ترین افراد هم ممکن است این اتفاق‌ها بیوفتد. یک مجموعه‌ی انبارداری و لجستیک به نحوی طراحی و بهینه سازی شده تا بیشترین کارآمدی و فایده را داشته باشد. از تجهیزات و جریان کلی کار تا نحوه استفاده از فضا و تکنولوژی به نحوی بکار رفته تا دقت افزایش پیدا کند. با این متد بی عیب درصد خطا بشدت کاهش پیدا می‌کند و قطعا از خطای فردی بسیار کمتر است.

 

کارهای اجرایی در زمان کمتر

انبار داری و لجستیک بخش مهمی از راه اندازی کسب و کار است، اما احتمالا یک شرکتی که اقدام به فروش محصولات خود در فروشگاه های اینترنتی کرده است، برنامه ای برای انبارداری و لجستیک نداشته است. هرچه کسب و کار شما رشد کند و جلوتر برود انبارداری و حمل و نقل پیچیده تر و زمان‌ بر تر می شود.

اگر حمل و نقل و انبارداری محصولات را خودتان بر عهده بگیرید یعنی تمرکز شما روی این فعالیت هاست نه روی فروش بیشتر، پیدا کردن مشتری و افزایش کیفیت محصول. یک فروشنده‌ی زیرک به خوبی می‌داند چه زمانی باید دست بکشد و امور خود را به مجموعه‌ای حرفه‌ای که مخصوص انبارداری و لجستیک است بسپارد و تمرکز خود را به امور فروش خود اختصاص دهد.

 

تخفیف حمل عمده

از آنجایی که مجموعه‌های انبارداری و لجستیک به تعداد زیادی از کسب و کارها خدمات ارائه می‌دهند می‌توانند بهترین هزینه ممکن را برای حمل و نقل و همچنینی انبارداری به شما پیشنهاد بدهند.

با ارسال عمده کالا، تخفیف عمده‌ای هم بر روی بسته بندی محصول، اجاره انبار و بقیه خدمات اعمال می‌شود. انبار داری و حمل و نقل ذاتا هزینه بالایی دارند اما با اعمال تخفیف‌های متعدد بخش چشم گیری از هزینه‌ها صرفه جویی می‌شود.

 

4 علامتی که نشان میدهد شما نیاز به خدمات انبارداری و لجستیک دارید

تا نقطه بخصوصی شما می‌توانید خودتان کارهای مربوط به انبارداری و حمل و نقل را انجام دهید. این 4 علامت نشان می‌دهد که آیا زمان آن رسیده است که خدمات خود را به یک شرکت انبارداری و لجستیک بسپارید یا خیر. اگر هر یک از این علامت ها را دارید هرچه زودتر اقدام کنید.

مدیریت حجم سفارش شما سخت است

اگر کسب و کار شما خوب پیش برود رشد می‌کند و همراه با این رشد چالش‌های جدیدی پیش روی شما قرار می‌گیرد همچون: وقت کافی نداشتن برای انجام کارها، اسخدام تعداد زیادی نیرو، رساندن بموقع مرسولات به دست مشتری و ….کارکردن با یک مجموعه انبارداری و لاجستیک بهترین راه برای کاهش فشار از شانه‌های کسب و کارهای پرمشغله است.

به انبار بزرگتری نیاز دارید

قبل از اینکه برندها کار خود را با شرکت انبارداری و لجستیک آغاز کنند معمولا از زیرزمین، دفتر یا اتاق‌های اضافه خود به عنوان انبار استفاده می‌کنند اما معمولا این راهکارها در کوتاه مدت کمک کننده هستند.

برای مدیریت کامل موجودی‌ها شما به امکانات کافی، حمل و نقل و تیم حرفه‌ای نیاز دارید و می‌توانید همه نیازهای خود را توسط یک مجموعه حمل و نقل و انبار داری تامین کنید بدون اینکه بر روی زیر ساخت‌ها، نیروی کار، تدارکات و غیره سرمایه گذاری کنید.

 

زمان زیادی را صرف مدیریت موجودی‌ها می‌کنید

مدیریت موجودی‌ها به معنی انبار کردن آن‌ها نیست. اگر شما زمان زیادی را صرف شمارش موجودی‌ها می‌کنید و می‌دانید که با میزان سفارشات مجدد به مشکل خوردید، پس به کمک نیاز دارید.

 

سفارشات به اندازی کافی سریع ارسال نمی‌شوند

با سطح توقع امروزه‌ی مشتری‌ها ارسال باید سریع باشد تا سابقه‌ی خوبی از شما در ذهن آنها باقی بماند. اگر سفارشات سریع بدست مشتری‌ها نرسد از محصولات شرکت‌های رقیب که سریع ارسال می‌شوند خرید می‌کنند و شما بخش قابل توجهی از مشتریان خود را از دست می‌دهید. یک شرکت حمل و نقل و لجستیک این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا سفارشات در سریع‌ترین حالت خود ارسال شوند.

 

 

اضافه کردن نظر