سرویس لجستیک ایزی سلر
فروش در دیجی کالا

آشنایی با فرایند فروش در دیجی کالا

فروشگاه اینترنتی دیجی کالا را می توان به جرات بزرگترین خرده فروشی آنلاین در سطح کشور ایران دانست که امروزه علاوه بر تجهیزات دیجیتال، فروش پوشاک، مواد خوراکی، محصولات فرهنگی و هنری، ورزشی، خودرو و … نیز در آن انجام می شود. تامین کنندگان در سرتاسر کشور می توانند به عنوان فروشنده در این فروشگاه اینترنتی ثبت نام و محصولات خود را به صورت غیر مستقیم و از سوی دیجی کالا به فروش برسانند. بدیهی است فرایند تامین، فروش و ارسال تمامی محصولات توسط تیم دیجی کالا کنترل کیفیت می شود.

تامین کنندگان می توانند به منظور فروش محصولات خود در این فروشگاه اینترنتی، مراحل زیر را طی نمایند:

  1. ثبت نام به عنوان فروشنده در دیجی کالا
  2. وارد کردن اطلاعات و ثبت محصولات در پنل فروشندگان
  3. قیمت گذاری و فروش محصولات
  4. تحویل محصولات به انبار دیجی کالا
  5. تسویه حساب و دریافت وجه کالای فروش رفته

در ادامه قصد داریم به صورت مختصر به هر کدام از مراحل فوق بپردازیم.

 

ثبت نام در دیجی کالا

اولین قدم برای پیوستن به تامین کنندگان دیجی کالا، ثبت نام در این فروشگاه اینترنتی به عنوان تامین کننده است. برای این منظور کافی است به صفحه ثبت نام فروشندگان دیجی کالا مراجعه نمایید. در این بخش با وارد کردن اطلاعات تماس و بارگذاری مدارک می توانید قدم اول را در ثبت نام به عنوان تامین کننده بردارید.

 

وارد کردن اطلاعات محصولات

پس از ثبت نام، یک پنل در اختیار فروشندگان قرار می گیرد که می توانند از طریق آن تمامی فرایند فروش کالاهای خود را مدیریت نمایند. تمامی فروشندگان می توانید از طریق پنل اختصاصی خود، اطلاعات محصولات را وارد و محصولات خود را عملا در فروشگاه ثبت نمایند. گفتنی است فرایند ثبت محصولات توسط کارشناسان دیجی کالا کنترل و در صورت وجود هر گونه اشتباه در تصویر و توضیحات کالا، محصول مورد تایید قرار نمی گیرد.

 

قیمت گذاری و فروش محصولات

یکی از قابلیت های پنل فروشندگان دیجی کالا، امکان قیمت گذاری و تخفیف برای کالاها است. فروشندگان می توانند به صورت مستقیم، قیمت کالاهای خود را ویرایش و همچنین بر روی آن تخفیف اعمال نمایند. بازدید کنندگان دیجی کالا بر مبنای قیمت گذاری انجام شده در فروشگاه، کالاها را خریداری و از قیمت کالای قرارداده شده در فروشگاه، بخشی به عنوان هزینه خدمات و درصد فروش دیجی کالا کم و مبلغ باقی مانده به حساب شما واریز خواهد شد.

 

تحویل محصولات به انبار دیجی کالا

پس از اینکه کالای شما در فروشگاه اینترنتی دیجی کالا فروش رفت، بسته به مدت زمان مشخص شده در سایت، باید کالا را به یکی از انبارهای دیجی کالا در شهر خودتان تحویل دهید. دیجی کالا در شهرهای مختلف به ویژه تهران دارای یک یا چند انبار است که با رعایت اصول تحویل کالا، اجناس را از فروشندگان تحویل می گیرند.

 

تسویه حساب و دریاف وجه فروش کالا

پس از تحویل کالا به انبار دیجی کالا و تحویل کالا به مشتری، در باز زمانی مشخص، دیجی کالا اقدام به صدور صورت حساب برای شما کرده و پس از گذشت چند روز مبلغ فروش به حساب شما واریز خواهد شد.

 

در این مقاله سعی کردیم به صورت کلی به فرایند فروش کالا در دیجی کالا بپردازیم. در صورت وجود هرگونه سوال در مورد فرایند فروش کالا در دیجی کالا می توانید برای ما کامنت بگذارید تا کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی سوالات شما باشند. همچنین به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات ایزی سلر می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

solaradminstructure

اضافه کردن نظر