سرویس لجستیک ایزی سلر
ارسال به انبار دیجی کالا

فرایند ارسال محموله به انبار دیجی کالا

پس از فروش هر کالا در دیجی کالا در صورتی که کالا در انبار دیجی کالا موجود نباشد، باید توسط سلر به انبار دیجی کالا ارسال شود. برای ارسال هر کالا به انبار دیجی کالا، این شرکت قوانین مشخصی را وضع کرده و در صورت رعایت تمامی موارد، محموله مورد تایید و از شما دریافت می شود. در این مقاله قصد داریم تمامی تمامی مراحل ارسال محموله به انبار دیجی کالا را برای شما توضیح دهیم پس با ایزی سلر همراه باشید.

مراحل ارسال کالا به انبار دیجی کالا به صورت زیر است:

  1. آماده سازی کالا و بسته بندی مناسب آن
  2. ساخت محموله در داخل پنل فروشندگان دیجی کالا
  3. پرینت لیبل نارنجی و اتصال به کالا
  4. پرینت رسید دریافت محموله
  5. ارسال کالا به یکی از انبارهای دیجی کالا
  6. دریافت نوبت و تحویل کالا به باجه مشخص

در ادامه قصد داریم به هر کدام از مراحل بپردازیم.

 

آماده سازی کالا و بسته بندی مناسب

یکی از مهم ترین مراحل ارسال محموله به انبار دیجی کالا، آماده سازی و بسته بندی مناسب محموله است. در هر محموله ممکن از چند کالا وجود داشته باشد که هر کالا باید به صورت جداگانه بسته بندی شده باشد. منظور از بسته بندی، پوشش سطح کالای اصلی با کارتن و یا نایلون حبابدار است به طوری که در صورت ضربه خوردن به بدنه بسته بندی، آسیبی به کالا وارد نشود. برخی از کالاها خود دارای بسته بندی مناسب هستند برای مثال کارتن جاروبرقی اما برخی دیگر از کالاها مانند اسپری، لوازم آرایشی و … نیازمند بسته بندی مناسب هستند که برای این منظور نایلون حبابدار، کیسه حرارتی و یا استفاده از فوم استفاده می شود.

لازم به ذکر است سطح بسته بندی نباید خوردگی و یا پارگی داشته باشد. در صورت وجود هرگونه مشکل در بسته بندی، ماموران تحویل دیجی کالا از تحویل کالای شما خودداری می کنند.

 

ساخت محموله در پنل فروشندگان دیجی کالا

پس از آماده سازی بسته بندی کالاها، لازم است مطابق سفارش های داخل دیجی کالا برای کالاهای خود محموله ایجاد کنید. محموله سندی برای دریافت کالاها توسط انبار دیجی کالا است. گاهی اوقات ممکن است کالای ارسال شما صرفا مطابق سفارش مشتریان نباشد و قصد انبارش کالا در انبار دیجی کالا دارید که در این صورت باید یک محموله انبارش تولید نمایید.

برای ساخت هر نوع محموله باید به پنل فروشندگان دیجی کالا وارد شوید و سپس از منوی بالای سایت بر روی سفارش های مشتریان و سپس سفارش های تایید شده کلیک نمایید. در این صفحه لیستی از سفارش های تایید شده مشتریان در فروشگاه اینترنتی دیجی کالا قابل مشاهده است. حال تمامی سفارش هایی که موجودی آن ها در انبار دیجی کالا صفر است امکان ارسال به انبار را دارا هستند. برای ساخت محموله، سفارش ها را انتخاب و سپس بر روی کلید ساخت محموله کلیک می نماییم. گفتنی است محموله دارای سایز کوچک، متوسط و بزرگ است که باید کالای های کوچک به عنوان یک محموله کوچک و همچنین کالاهای بزرگ و متوسط به عنوان یک محموله بزرگ یا متوسط ثبت شوند. گفتنی است، در این مرحله مطابق سایز محموله باید ماشین یا موتور حمل محموله ثبت و همچنین تاریخ و نام انبار مشخص شود. برخی از انبار های دیجی کالا فقط مناسب کالای کوچک و برخی انبار ها همه سایز کالا و محموله را تحویل می گیرند.

 

پرینت لیبل نارنجی محموله و اتصال به کالا

پس از ساخت محموله در منوی اصلی بر روی محموله و سپس لیست محموله ها کلیک نمایید. در این بخش لیست محموله های ساخته شده قابل مشاهده هستند. حال می توانید فایل مربوط به لیبل نارنجی کالا را دانلود و سپس بر روی هر کالای داخل محموله نصب نمایید. این لیبل ها باید توسط لیبل پرینتر و با کاغذ نارنجی رنگ در ابعاد مشخص و استاندارد دیجی کالا چاپ گردند. در صورتی که دسترسی به لیبل پرینتر ندارید می توانید پس از مراجعه به انبار دیجی کالا درخواست چاپ لیبل نارنجی را به یکی از ماموران تحویل دیجی کالا بدهید.

 

پرینت رسید دریافت محموله

این رسید همانند لیبل نارنجی از پنل فروشندگان قابل دریافت است. متناسب با هر محموله یک رسید دریافت محموله تولید باید پرینت گرفته شود. دریافت کالا در انبار دیجی کالا توسط این رسید صورت می گیرد. می توانید از این رسید دو نسخه پرینت نمایید و پس از تحویل کالا نسخه دوم را به صورت مهر شده به عنوان رسید از مامور تحویل دیجی کالا دریافت نمایید.

 

ارسال کالا به یکی از انبارهای دیجی کالا

در شهر های مختلف به خصوص تهران، دیجی کالا دارای انبارهای مشخص است که می توانند کالاهای ارسال از سوی فروشندگان را دریافت نمایند. شهر تهران دارای چند انبار مشخص است که برخی از آن ها صرفا کالاهای کوچک و برخی هر نوع کالایی را دریافت می کنند. به عنوان مثال انبار شرق 1 دیجی کالا که در گذشته به آن انبار اتحاد نیز گفته می شد، توانایی دریافت کالای های کوچک، متوسط و بزرگ را دارای است. کالاهای خود را می توانید با ماشین خودتان و یا پیک به هر کدام از انبار ها ارسال نمایید.

 

دریافت نوبت و تحویل کالا

پس از ورود به انبار دیجی کالا بخشی به نام نوبت دهی وجود دارد که پس از دریافت رسید محموله از شما، متناسب با نوع محموله به شما یک یا دو نوبت می دهد. تعدادی باجه در هر انبار دیجی کالا وجود دارند که پس از خوانده شماره شما توسط هر کدام از باجه ها، می توانید کالاهای داخل محموله را به مامور دیجی کالا تحویل دهید.

همچنین در صورت تمایل می توانید یک نسخه از رسید محموله را به عنوان رسید در اختیار مامور دریافت کالا دیجی کالا قرار دهید تا آن را مهر نماید. از این رسید می توانید به عنوان یک سند تحویل کالا استفاده نمایید.

 

در این مقاله سعی کردیم تا به صورت کلی به فرایند ارسال کالا به انبار دیجی کالا اشاره کنیم. در صورت وجود هرگونه سوال در مورد تحویل کالا به انبار دیجی کالا می توانید از زیر این مقاله کامنت بگذارید تا در سریع ترین زمان کارشناسان ما پاسخگوی سوال شما باشند. همچنین در صورت وجود هرگونه سوال در مورد خدمات ایزی سلر می توانید با کارشناسان ما در ایزی سلر در تماس باشید.

اضافه کردن نظر