سرویس لجستیک ایزی سلر
چالش های فروش در دیجی کالا

چالش ها و مشکلات فروشنده‎های دیجی کالا

امروزه دیجی کالا به یک بستر قدرتمند فروش اینترنتی در ایران تبدیل شده است که فروشنده ها می توانند از هر جای ایران، محصولات خود را در این فروشنگاه اینترنتی ثبت و به فروش برسانند. فرایند فروش در دیجی کالا ساده نبوده و بدون شک دردسر هایی برای فروشنده ها به همراه دارد. برخی از این دردسر ها ناشی از نظم بالای مجموعه دیجی کالا در دریافت کالاها است. برخی نیز مربوط به محدودیت های این مجموعه بوده که بدون شک به مرور زمان بهتر و بهتر می شود.

در این مقاله قصد داریم به مهم ترین چالش ها و مشکلات فروشنده‎ های دیجی کالا بپردازیم و راهکارهایی مناسب جهت رفع این مشکلات ارئه دهیم پس با ما همراه باشید. همچنین خوشحال می شیم نظراتتون رو در کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

 

واریزی دیر به دیر صورت حساب دیجی کالا

پس از فروش هر کالا در دیجی کالا، مبلغ فروش منهی کارمزد و هزینه های دیجی کالا در صورت حساب شما ثبت می شود. فروشنده های تازه وارد مبلغ فروششان را در مدت زمان 30 تا 40 روز مطابق با صورت حساب ثبت شده در پنل فروشندگان دریافت می کنند اما بدون شک 40 روز مدت زمان زیادی است و بسیاری از فروشنده ها تمایل دارند مبلغ فروششان را هر چه سریع تر دریافت نمایند.

راهکار برای سریع شدن فرایند تسویه حساب، افزایش حجم فروش و متمرکز کردن فروش بر روی یک پنل است. برای مثال در صورت افزایش مبلغ فروش به 100 میلیون تومان در ماه، بازه واریز وجه به 15 روز کاهش می یابد. اگر حجم فروش بیشتر از 200 میلیون تومان شود، بازه واریزی 10 روز و در نهایت با افزایش حجم فروش به بیش از 600 میلیون تومان بازه واریزی 5 روزه خواهد شد.

برای افزایش میزان فروش بهتر است تنوع کالا ها را افزایش و همچنین تعداد پنل فروش را کاهش دهید. برخی از فروشنده های دیجی کالا به منظور مدیریت بهتر فروش، از چند پنل با نام های مختلف استفاده می کنند که این کار باعث پخش شدن مبلغ فروش و در نتیجه افزایش مدت زمان تسویه حساب با دیجی کالا می شود.

 

مرجوع کالای فروش رفته

یکی از دغدغه های فروشنده های دیجی کالا، مرجوعی کالاهای فروخته شده است. به طور خلاصه به سه دلیل این برگشت از فروش اتفاق می افتد:

  1. عدم تطابق مشخصات محصول دریافتی با محصوص ثبت شده در سایت
  2. نارضایتی مشتری از بسته بندی کالاها
  3. برگشتی های بی دلیل

زمانی که کالاهای مرجوع شده را از دیجی کالا دریافت نمایید، یک برگه حاوی اطلاعات و دلایل مرجوعی کالا در اختیار شما قرار می گیرد. در صورتی که کالا فروخته شده به دلیل عدم تطابق در رنگ، سایز و اطلاعات درج شده در سایت، مرجوع شده است، بهتر است در سریع ترین زمان ممکن، فروش کالا را متوقف و اطلاعات محصول را اصلاح نمایید. در صورتی که محصول توسط شما ساخته نشده است، می توانید محصول جدید در فروشگاه دیجی کالا تعریف و اقدام به فروش محصول جدید نمایید.

همچنین گاهی اوقات محصولات به دلیل نداشتن بسته بندی مناسب مرجوع می شوند که در این صورت کافی است کیفیت بسته بندی محصولات خود را افزایش دهید. بسیاری از کاربران به منظور هدیه دادن، کالای شما را از دیجی کالا خریداری می کنند که در این صورت، یک بسته بندی نامناسب می تواند نظر مشتری را در مورد کالای خریداری شده عوض کند.

مورد سوم، یکی از دو مورد بالا است که متاسفانه واقعیت ندارد. این مشکل زمانی اتفاق می افتد که بسیاری از مشتریان پس از خرید کالا به هر دلیلی از خرید خود منصرف شده اند و کالا را به پشتوانه مشتری مداری بسیار خوب دیجی کالا مرجوع می کنند.

متاسفانه مورد سوم غیر قابل حل بوده و باید ضرر این مرجوعی ها رو در حساب و کتاب های فروش در دیجی کالا در نظر بگیرید. گرچه گزارش های بسیاری از این نوع بی عدالتی ها به دیجی کالا شده است که امیدواریم در سریع ترین زمان ممکن چاره ای برای این مشکل اندیشیده شود.

 

بسته بندی مناسب

همانطور که در قسمت قبلی نیز به آن اشاره شد، یکی از مهم ترین دلایل مرجوعی کالا توسط مشتری دیجی کالا، بسته بندی نامناسب کالای خریداری شده است. بسیاری از مشتری ها، کالا را به عنوان هدیه از دیجی کالا خریداری می کنند و بسته بندی نامناسب می تواند تاثیر بدی بر نظر مشتری داشته باشد. همچنین بسیاری از خریداران، انتظار خرید کالا با بسته بندی باکیفیت دارند که دیجی کالا برای رفع این مشکل قوانین سرسختی در نظر گرفته است. یک لک روی بسته، یک پارگی کوچک کارتن و یا عدم شیرینگ کردن مایعات می تواند موجب تایید نشدن کالا در انبار دیجی کالا شود.

توصیه می شود صرفا از کالاها با بسته بندی های مناسب جهت ارسال به انبار دیجی کالا استفاده نمایید. همچنین استفاده از سلفون، نایلون حبابدار و همچنین کارتن نو می تواند باعث تایید بهتر بسته بندی از سوی کارکنان مجموعه دیجی کالا شود.

 

انبارش کالا در دیجی کالا

یک اصل بسیار مهم در دیجی کالا وجود دارد، مشتری حاضر کالا با ارسال سریع تر را به کالای اندکی ارزان تر ترجیح دهد. وقتی کالایی در انبار دیجی کالا موجود است، وضعیت کالا به آماده ارسال تغییر پیدا می کند. بسیاری از مشتریان ترجیح می دهند کالا سریع تر برایشان ارسال شود. همچنین در صورتی که مشتری سبدی از کالا تشکیل دهد، کمتر پیش می آید، حاضر باشد تا به خاطر یک کالا، بازه ارسال را از آماده ارسال به ارسال تا یک روز آینده تغییر دهد.

اما مشکل اصلی اینجاست که فرایند انبارش در دیجی کالا به این سادگی ها نبوده و شما نمی توانید هر کالایی با هر تعدادی را در دیجی کالا انبارش کنید. قوانین انبار به طور مداوم در دیجی کالا تغییر می کند، به طور مثال در زمانی که این مقاله نوشته می شود، باید از هر کالا بیشتر از 50 عدد در ماه فروخته شود تا دیجی کالا اجازه دهد 20 درصد از فروش در قالب انبارش به انبار دیجی کالا منتقل شود. با این کار کالای شما موجود در انبار دیجی کالا می شود و بر همین اساس، انتخاب اول دیجی کالا و مشتریان برای خرید است.

در صورتی که فروشنده تازه کار هستید، توصیه می شود، اقلام پر فروش خود را با خرید های شخصی به فروش 50 عدد در ماه برسانید. با این کار زنجیره فروش و رقابت بهتر شده و در ماه های بعد فروش 50 عدد در ماه به راحتی صورت می گیرد.

 

تحویل به موقع و منظم کالا

در صورتی که کالاها به موقع و منظم به دیجی کالا تحویل داده شود، شما به عنوان فروشنده برگزیده معرفی خواهید شد و خود این امر فروش بیشتری را برای شما به ارمغان می آورد. این کار تخصص اصلی مجموعه ایزی سلر بوده و شما می توانید با پیوستن به ایزی سلر، بدون دغدغه به فروش در دیجی کالا بپردازید. مجموعه ایزی سلر، با در اختیار گذاشتن انبار قفسه بندی شده و منظم، سرویس انبارداری آنلاین، بسته بندی، پردازش و تحویل کالا به دیجی کالا شما را به یک فروشنده برگزیده در دیجی کالا و همچنین سایر پلتفرم های فروش آنلاین تبدیل خواهد کرد.

همانطور که در سراسر مقاله به آن اشاره شد، یک فروشنده دیجی کالا با چالش های بسیاری روبرو است که برای رسیدن به موفقیت بهتر است از زمان خود بهترین بهره را ببرد. شما با پیوستن به ایزی سلر، می توانید تمام فکر خود را بر روی فروش، بازاریابی و همچنین تامین کالاهای مناسب جهت فروش در دیجی کالا متمرکز کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ایزی سلر در تماس باشید.

اضافه کردن نظر